Trajno uklanjanje dlačica primenom medicinskog lasera
Maljavost i estetika
Neželjenim dlačicama se od davnina pridavao medicinski, socijalni i kulturni značaj. Definisane kao estetski problem, dovele su do razvoja brojnih metoda za njihovo uklanjanje. Poznata je bila Kleopatrina smesa na bazi meda i limuna a usledile su brojne tehnike koje se koriste i danas (čupanje, depilacija voskom, elektroepilacija, brijanje, enzimska depilacija i druge). Sve metode dovode do privremenog otklanjanja dlačica i imaju niz neželjenih efekata, kao što su bol, iritacija, promena boje kože i nedovoljan estetski rezultat i potreba za češćim ponavljanjem postupka.
Laseri nude trajno rešenje
Otkrića u medicini i estetici omogućila su tretiranje problema koji su se nekada smatrali nerešivim. Tu spadaju i laserski tretmani, koji se u medicinske svrhe koriste već dugi niz godina, a sada su pronašli i svoje mesto među estetskim tretmanima lica i tela.
Poliklinika Kuća zdravlja koristi medicinski, diodni laser MeDioStar NeXT, renomiranog proizvođača Asclepion Laser Technologies, iz Nemacke, koji predstavlja zlatni standard u svetu, kada je reč o uklanjanju neželjene maljavosti i koji predstavlja najsavremeniju metodu trajnog uklanjanja dlačica kod muškaraca i žena.
Bez neželjenih dlačica, uraslih dlaka i upalnih procesa
Laserski tretman u rukama sertifikovanog osoblja pruža bezbednost i efikasnost. Rezulati su vidljivi posle prvog tretmana, a pored uklanjanja neželjenih dlačica rešava se i problem uraslih dlaka i upalnih procesa.
Prednosti lasera nad kozmetičkim IPL aparatima
Prednost medicinskog lasera nad kozmetičkim IPL aparatima leži u njegovoj snazi, efikasnosti i trajnim rezultatima. Laser i IPL uređaj koriste optičku energiju i funkcionišu po sličnom principu, ali važno je znati da IPL aparati nisu laseri. Razlika je u tehničkim karakteristikama samih uređaja. Laserski snop je kontrolisan i usmeren na folikul dlake, te pruža visoku preciznost. Može selektivno da cilja tamnije i deblje dlačice, a da pritom ne ošteti okolno tkivo. Kod IPL uređaja, zraci se rasipaju, što ne dozvoljava precizno tretiranje folikula dlake. Svetlosna energija prodire pliće ispod kože i ne uništava dublje korene. Laser je usmeren direktno na koren, zbog čega je efikasniji i zahteva manji broj tretmana. Laseri su sigurni za sve vrste kože, mogu tretirati i svetlije dlačice, dok IPL nije efikasan za svetije dlačice i može uzrokovati opekotine kod tamnijih tipova kože. Moguće je biti osunčan i raditi lasersku epilaciju, dok se kod tretmana IPL-om mogu dogoditi opekotine na tamnoj koži i na potkolenicama, pogotovo u rukama nestručnih osoba. Najveća razlika između lasera i IPL uređaja je što je laser znatno sigurniji, daje bolje rezultate, uz manji broj tretmana. Laser u potpunosti uklanja dlake, dok dlake tretirane IPL-om sporije rastu i nakon kraćeg perioda opet su prisutne.
Kako funkcioniše laserska epilacija
Svetlosna energija laserskog zraka se pretvara u toplotnu energiju koja trajno uklanja dlaku zajedno sa njenim DNK zapisom zbog čega ona više neće rasti.
Za postizanje željenog efekta, potrebno je 3-6 tretmana laserske epilacije sa razmakom od 2-3 meseca, u zavisnosti od regije koja se tretira.
Pre laserske epilacije neophodno je obustaviti čupanje dlaka pincetom ili voskom. Laserska epilacija se može raditi 4 nedelje nakon poslednjeg izlaganja suncu.
Izvesni lekovi, antibiotici spadaju u grupu fotosenzitivnih lekova, pa je potrebno uskladiti vreme laserske epilacije i njihove primene.
Tokom tretmana javlja se prolazno crvenilo koje prestaje nakon 1-2 h. Koža se umiruje hlađenjem i primenom krema. Dve nedelje nakon tretmana laserske epilacije se možete sunčati.
Neke bolesti i stanja ne dozvoljavaju primenu laserske epilacije, zbog čega je važna preporuka stručne osobe, kao i da se ne vrši epilacija na osetljivim delovima tela, kao što su predeo oko očiju, ušna školjka i nos.
Laserska epilacija se primenjuje u terapijske svrhe za otklanjanje upalnih procesa korena dlake, koji nastaje nakon depilacija voskom. Rešenje ovog bolnog, neprijatnog i veoma upornog problema je uklanjanje korena dlake kao izvora infekcije. Jedino trajnim uklanjanjem folikula dlake, otklanja se problem bolnih upalnih procesa u predelu korena dlake, i posledičnih tamnih fleka i ožiljaka.
Predrasude
Najčešće predrasude su vezane za lasersku epilaciju regije pazuha, prepona i dojki, tiču se dileme oko eventualnog štetnog uticaja laserskog zraka na limfne i mlečne žlezde. Treba napomenuti da laserski zrak prodire svega nekoliko milimetara u kožu i njegova meta je pigment melanin u folikulu korena dlake, dok se limfne i mlečne žlezde nalaze dublje u nivou do koga laserski snop ne dopire.
Edukacija i tehnologija, ključ sigurnosti i uspeha
Kod korišćenja estetskog alata baziranog na svetlosnoj energiji, sigurnost je najvažnija, a ključ za sigurno izvođenje tretmana je iskustvo, stručnost i preporuka i zato je važno kome ćete ukazati poverenje. Laserska epilacija diodnim laserom je rešenje za sva vremena, najmanje bolna a najviše efikasna i brza.
Poliklinika Kuća Zdravlja nudi besplatne konsultacije za lasersko uklanjanje dlaka tokom kojih ćete se upoznati sa svim detaljima tretmana i dobićete preporuku o broju tretmana nakon pregleda kože.
Zakažite besplatne konsultacije za lasersku epilaciju
024/55 75 75 lokal 3
mail: prijem@kucazdravlja.rs